Старшата на Черно море загуби с гол в 90-ата минута
Автор: Екип Varna24.bg 13:56 / 30.05.2009Коментари (0)1583
© Ole-bg.com
Истинска футболна драма предложи първия осминафинален мач за републиканско първенство между Черно море и Локомотив, при юношите старша възраст. Водените от Тодор Марев таланти отстъпиха с 3:4 на стадиона под Аспаруховия мост, след като допуснаха попадение в последната 90-а минута. В 38-ата минута Николай Мангелов върна топката пред наказателното поле, където Любомир Цеков пое и с премерен шут откри резултата в полза на Локото. Две минути по-късно варненци изравниха, след като Ивайло Станчев засече с глава центриране от фаул на Дилян Георгиев. 120 секунди по-късно комбинация между Веселин Марчев и Цеков се оказа печеливша и последният отново изведе гостите от Пловдив напред. Малко преди почивката Цеков записа хеттрика си при идентично взаимодействие с Марчев - 1:3.
В 75-ата минута Михаил Паскалев се възползва от неразбирателство между двама играчи в червено-черно и завърши акцията с диагонален удар в мрежата - 2:3. 180 секунди по-късно Петър Николов центрира отдясно и Пламен Георгиев върна "моряците" в битката - 3:3. В последната 90-та минута Веселин Марчев вкара да 3:4. След гола той направи знак към публиката да мълчи и каза и повтори два пъти фразата "Те са умрели". Заради това той получи втори жълт картон, а след като потърси обяснение от съдиите, страничния му каза, че ще направи така, че да не играя до края на сезона.
Реваншът е на 3-ти юни, сряда, от 10.30 ч. сутринта.

Черно море: Александър Краев, Венци Лечев, Севдалин Стайков, Пламен Цветков, Калин Трифонов, Николай Колев, Дилян Георгиев, Димитър Желязков, Ивайло Станчев, Михаил Паскалев (Пламен Георгиев,  Петър Николов, Валентин Вардаров)