Черно море победи Балчик, пропадна контролата с Локо (ГО)

14:09 / 06.02.2020
1278
Черно море записа победа с 2:0 над Черноморец Балчик в контролна среща, играна на стадион “Тича" във Варна. Попаденията за “моряците" рализираха Мартин Минчев и Патрик Андраде от дузпа. В срещата Илиан Илиев използва 10 футболисти, излезли от школата на клуба.

В 17-ата минута Черно море поведе в резултата. Мартин Минчев получи топката на границата на наказателното поле и с левия крак по земя, и след лоша намеса на стража на Черноморец, топката влезе в мрежата за 1:0. В 24-ата минута Лъчезар Йорданов центрира отляво към Родриго, който с шпагат успя да стреля, но топката мина в страни от вратата.

В 29-ата минута след многоходова атака, Мехди Букаси бе съборен в наказателното поле, а Патрик Андраде реализира отсъдената дузпа – 2:0. В 44-ата Мехди Букаси завърши с удар по диагонала атака на “моряците", но топката мина покрай вратата. Минута по-късно Минчев центрира отдясно към Исмаил Иса, който реализира, но главният съдия видя игра с ръка на нападателя и не зачете попадението.

За втората част треньорът Илиан Илиев пусна нов състав. В игра се появиха Димитър Иванов, Емил Янчев, Димитриос Хантакиас, Йордан Радев, Васил Панайотов, Петър Вуцов, Габриел Лейте, Матиас Курьор, Дани Кики и Илиан Илиев, а на терена останаха Мирослав Енчев и Иван Дюлгеров.В 60-ата минута юношата Мердин Адем замени Миро Енчев.

В 70-ата минута Васил Панайотов открадна топката в половината на Черноморец, напредна и подаде на Дани Кики, който точно преди да шутира на празна врата, топката отскочи от неравност и футболистът на варненци не успя да я вкара в мрежата. Малко след това Габриел намери Матиас в наказателното поле, който стреля, но стражът спаси.

Предвидената за 14 часа контрола с Локомотив Горна Оряховица няма да се проведе.

Стартовите състави:

Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Патрик Андраде, Мехди Букаси, Лъчезар Йорданов, Родриго Енрике, Мартин Минчев, Исмаил Иса.

Черноморец: Християн Христов, Даниел Георгиев, Генади Луго, Тодор Таушанов, Мирослав Начев, Николай Иванов, Станислав Желязков, Цветан Иванов, Иван Михайлов, Виктор Митев, Владислав Мирчев.