"Черно море" прави реми с ЦСКА, "Комодор" губи
Автор: Екип Varna24.bg 00:55 / 13.06.2009Коментари (0)775
© Ole-bg.com
Шампионът на България "Черно море`1948" започна с драматично равенство във финалната четворка на държавното първенство по водна топка за мъже. На басейн "Алекси Алексиев" във Варна домакините направиха 6:6 с ЦСКА въпреки че водеха в по-голямата част на двубоя. Гостите на двапъти имаха аванс при 0:1 и 1:2, но Преслав Джипов и Никола Дончев изравняваха. Калоян Костадинов и Младен Македонски доведоха нещата до 4:2, както и завърши втората четвъртина. След това гостите вкараха три безответни гола, но с две дузпи на Явор Стоилов и Костадинов резултатът стана 6:5. Гостите обаче успяха да изравнят и въпреки петте греди, които варненци удариха мачът завърши наравно.
Другият варненски тим "Комодор" записа загуба на старта на турнира. Възпитаниците на Николай Николов-Майката отстъпиха с 2:5 на "Вихрен" (Сандански). През първите две четвъртини играта бе равностойна, като до края на вторите 8 минути резултатът бе 1:1. Първо гостите поведоха, след което Александър Несторов изравни. От тук до края обаче превез имаха гостите, които отбелязаха четири попадения, а за варненци точен бе само Стефан Иванов.
Днес от 18 ч. и 19 ч. са мачовете "Комодор" - ЦСКА и "Черно море" - "Вихрен", а утре в 10:00 е варненското дерби, след което е и последния мач.