Автор: Екип Varna24.bg 17:55 / 19.06.2009Коментари (0)2037

Христо Попадиин реализира единственото голово положение за "сините" в мача

0:1 Попадиин (28)

Титулярни състави

Черно море: Христов, К. Иванов, Караколев, Сталев, Милев, Стоянов, Нешков, Андонов, Расим, Ил. Иванов, Мустафа

Левски: Димитров, Маринов, Стоичков, Кисьов, Пейчев, Попадиин, Димитров, Гомаков, Коен, Добревски, Евтимов

ецата на Черно море загубиха първия си двубой от 1/2-финала с Левски за републиканското първенство. Варненци отстъпиха с 0:1 на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. Двата тима си поделиха инициативата в двете полувремена. През първата част гостите бяха по-активни на тер

ена и заслужено стигнаха до гол. В 28-ата мин. на срещата Христо Попадиин бе най-съобразителен около точката на дузпата и с премерен шут се разписа във вратата на Черно море. До края на първото полувреме домакините не успяха да върнат гола, но през второто дадоха ясно да се разбере, че не са се предали.
Илиян Иванов бе фаулиран от защитник на "сините", като съдията прецени, че нарушението е извън пеналта (б. а. - твърде съмнително). След изпълнението на пряк свободния удар Цветан Караколев с глава нямаше шанс и стреля в аут. Страничната греда пък помогна на варненския страж Християн Христов при свободен удар за столичани в ответната атака. До края на редовните 90 минути "зелено-белите" показаха завиден характер и буквално смачкаха съперника си. До гол варненци не успяха да стигнат, заради малшанса, който имаха нападателите на домакините. Опасност създаде и един шут на Нешко Нешков, но и той не успя да уцели рамката на противниковата врата.